Skip to content

45 Ivy Creek DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2005

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 16, 2023

Property Information

Block282
Lot6.87
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1702

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningPRC
Sq Footage1,623
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,000
28%
Improvement Value:$132,800
72%
Total Assessment$184,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,476+4.4%
2024$5,246+5.7%
2023$4,962+1.3%
2022$4,897+4.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$164,000
DeedBook 15324, Page 1012

Property Sale

Sale
$273,565
DeedBook 12869, Page 445

Property Built

Built

Year Built: 2005