Skip to content

33 Stone Gate DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2003

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 23, 2013

Property Information

Block284.02
Lot20
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2105

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage1,682
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,900
27%
Improvement Value:$164,200
73%
Total Assessment$226,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,696+4.4%
2024$6,416+5.7%
2023$6,068+1.3%
2022$5,989+4.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$285,000
DeedBook 13547, Page 706

Property Sale

Sale
$181,482
DeedBook 11494, Page 855

Property Built

Built

Year Built: 2003