Skip to content

17 Cobblestone LaneTuckerton, NJ 08087

Built 2003

Last Sale Date
Sep 6, 2022

Property Information

Block284.02
Lot38
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2105

Building Details

Building Class16.5
Description2S-AL-L-2AG1692
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage1,692
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,400
29%
Improvement Value:$163,200
71%
Total Assessment$228,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,773+4.4%
2024$6,490+5.7%
2023$6,138+1.3%
2022$6,058+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2003