Skip to content

10 Cross Creek DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2002

Last Sale Price
$270,000
Last Sale Date
Oct 13, 2004

Property Information

Block284.02
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2105

Building Details

Building Class16.5
Description2S-AL-L-2AG1692
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,900
27%
Improvement Value:$175,700
73%
Total Assessment$239,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,099+4.4%
2024$6,802+5.7%
2023$6,433+1.3%
2022$6,349+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$270,000
DeedBook 12318, Page 1251

Property Sale

Sale
$158,585
DeedBook 10958, Page 1068

Property Built

Built

Year Built: 2002