Skip to content

18 Cross Creek DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 22, 2015

Property Information

Block284.02
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2105

Building Details

Building Class16.5
Description2S-AL-L-2AG2120
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage2,120
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,200
26%
Improvement Value:$175,800
74%
Total Assessment$239,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,082+4.4%
2024$6,785+5.7%
2023$6,417+1.3%
2022$6,334+4.2%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$291,000
DeedBook 13873, Page 62

Property Sale

Sale
$356,000
DeedBook 12872, Page 1129

Property Sale

Sale
$163,485
DeedBook 10855, Page 709

Property Built

Built

Year Built: 2002