Skip to content

18 Stone Gate DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2003

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jul 16, 2021

Property Information

Block284
Lot6.11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2105

Building Details

Building Class16.5
Description2S-AL-L-2AG2008
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage2,008
Acreage0.78

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,600
25%
Improvement Value:$187,500
75%
Total Assessment$250,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,410+4.4%
2024$7,100+5.7%
2023$6,715+1.3%
2022$6,628+4.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$199,000

From:

To:

DeedBook 16297, Page 1029Recorded1/21/2016

Property Sale

Sale
$215,434
DeedBook 11479, Page 439

Property Built

Built

Year Built: 2003