Skip to content

46 Stone Gate DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2003

Last Sale Price
$231,436
Last Sale Date
May 29, 2003

Property Information

Block284
Lot6.25
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2105

Building Details

Building Class16.5
Description2S-AL-L-2AG2189
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage2,189
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,400
24%
Improvement Value:$210,000
76%
Total Assessment$276,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,190+4.4%
2024$7,847+5.7%
2023$7,421+1.3%
2022$7,325+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$231,436
DeedBook 11512, Page 547

Property Built

Built

Year Built: 2003