Skip to content

32 St. Andrews DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1974

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Oct 15, 2004

Property Information

Block285.01
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page65

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-S-1AG1440
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,600
46%
Improvement Value:$93,700
54%
Total Assessment$172,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,105+4.4%
2024$4,892+5.7%
2023$4,626+1.3%
2022$4,566+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 12490, Page 292

Property Sale

Sale
$185,000
DeedBook 12190, Page 1694

Property Sale

Sale
$147,400
DeedBook 10976, Page 1651

Property Built

Built

Year Built: 1974