Skip to content

4 St. Andrews DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1973

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Mar 26, 2015

Property Information

Block285.01
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page65

Building Details

Building Class16
Description1S-W-R 1624
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,624
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,700
50%
Improvement Value:$88,800
50%
Total Assessment$176,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,230+4.4%
2024$5,011+5.7%
2023$4,739+1.3%
2022$4,677+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$145,000

From:

To:

DeedBook 16066, Page 848Recorded4/29/2015

Property Sale

Sale
$156,000
DeedBook 15437, Page 968

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 11210, Page 1037

Property Built

Built

Year Built: 1973