Skip to content

89 St. Andrews DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1973

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Nov 29, 2023

Property Information

Block285.02
Lot41
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page65

Building Details

Building Class16
Description2S-F-2-2AG
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,828
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,000
49%
Improvement Value:$82,500
51%
Total Assessment$161,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,785+10.4%
2024$4,335+6.1%
2023$4,086+1.4%
2022$4,030+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000
Sq Ft1,828DeedBook 19551, Page 1421Recorded12/4/2023

Property Built

Built

Year Built: 1973