Skip to content

26 Marina WayTuckerton, NJ 08087

Built 2001

Last Sale Price
$310,000
Last Sale Date
Jul 5, 2023

Property Information

Block285.05
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG
Dwellings1
ZoningMF
Sq Footage1,648
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,100
27%
Improvement Value:$163,900
73%
Total Assessment$224,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,637+4.4%
2024$6,359+5.7%
2023$6,014+1.3%
2022$5,936+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$310,000
Sq Ft1,648DeedBook 19449, Page 1147Recorded8/3/2023

Property Sale

Sale
$160,100
DeedBook 10505, Page 1409

Property Built

Built

Year Built: 2001