Skip to content

39 Sunrise Bay BoulevardTuckerton, NJ 08087

Built 2001

Last Sale Price
$146,580
Last Sale Date
Oct 5, 2001

Property Information

Block285.05
Lot16
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG1597
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,597
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,100
33%
Improvement Value:$125,300
67%
Total Assessment$187,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,303+4.6%
2024$5,070+6.0%
2023$4,782+1.4%
2022$4,716+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$146,580
DeedBook 10574, Page 1811

Property Built

Built

Year Built: 2001