Skip to content

5 Sunrise Bay BoulevardTuckerton, NJ 08087

Built 2001

Last Sale Price
$141,500
Last Sale Date
Mar 18, 2015

Property Information

Block285.05
Lot30
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG1304
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,304
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,100
37%
Improvement Value:$107,900
63%
Total Assessment$170,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,037+4.4%
2024$4,826+5.7%
2023$4,565+1.3%
2022$4,505+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$141,500

From:

To:

Sq Ft1,304DeedBook 16042, Page 742Recorded3/31/2015

Property Sale

Sale
$134,590
DeedBook 10691, Page 1898

Property Built

Built

Year Built: 2001