Skip to content

34 Sunrise Bay BoulevardTuckerton, NJ 08087

Built 2001

Owner
---
Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Sep 19, 2025

Property Information

Block285.06
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG1637
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,637
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,600
33%
Improvement Value:$126,500
67%
Total Assessment$188,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,573+4.4%
2024$5,340+5.7%
2023$5,050+1.3%
2022$4,985+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$365,000
Sq Ft1,637DeedBook 20158, Page 1956Recorded10/8/2025

Property Sale

Sale
$185,000

From:

To:

Sq Ft1,637DeedBook 16792, Page 1446Recorded7/7/2017

Property Sale

Sale
$180,000

From:

To:

Sq Ft1,637DeedBook 16204, Page 1442Recorded10/2/2015

Property Built

Built

Year Built: 2001