Skip to content

43 Windstar DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2002
Other Exempt

Last Sale Price
$166,000
Last Sale Date
May 26, 2016

Property Information

Block285.06
Lot22
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-R-1AG
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,637
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,200
29%
Improvement Value:$151,700
71%
Total Assessment$214,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2018$5,115-1.2%
2017$5,177+4.6%
2016$4,948+3.5%
2015$4,779+3.9%
Property History

Property Sale

Sale
$166,000

From:

To:

Sq Ft1,637DeedBook 16409, Page 706Recorded6/2/2016

Property Sale

Sale
$179,995
DeedBook 10734, Page 1516

Property Built

Built

Year Built: 2002