Skip to content

41 Windstar DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2002

Owner
---
Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Feb 3, 2025

Property Information

Block285.06
Lot23
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-R-1AG1637
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,637
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,200
29%
Improvement Value:$154,400
71%
Total Assessment$217,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,447+4.4%
2024$6,178+5.7%
2023$5,843+1.3%
2022$5,766+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$330,000
Sq Ft1,637DeedBook 19924, Page 673Recorded2/10/2025

Property Sale

Sale
$165,010
DeedBook 10748, Page 329

Property Built

Built

Year Built: 2002