Skip to content

13 Windstar DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2005

Last Sale Price
$248,000
Last Sale Date
Feb 3, 2014

Property Information

Block285.06
Lot33
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG1990
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,968
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,900
28%
Improvement Value:$156,500
72%
Total Assessment$217,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,442+4.4%
2024$6,172+5.7%
2023$5,837+1.3%
2022$5,761+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$248,000

From:

To:

Sq Ft1,968DeedBook 15740, Page 784Recorded2/6/2014

Property Sale

Sale
$306,845
DeedBook 12546, Page 1243

Property Built

Built

Year Built: 2005