Skip to content

18 Sunrise Bay BoulevardTuckerton, NJ 08087

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 30, 2005

Property Information

Block285.06
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG1891
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,891
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,900
28%
Improvement Value:$156,100
72%
Total Assessment$217,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,180+4.6%
2024$5,911+1.4%
2023$5,826+1.3%
2022$5,751+4.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2004