Skip to content

15 Marina WayTuckerton, NJ 08087

Built 2001

Last Sale Price
$171,545
Last Sale Date
Mar 26, 2001

Property Information

Block285.07
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG2047
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,047
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,000
28%
Improvement Value:$162,400
72%
Total Assessment$226,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,708+4.4%
2024$6,427+5.7%
2023$6,079+1.3%
2022$6,000+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$171,545
DeedBook 10344, Page 1359

Property Built

Built

Year Built: 2001