Skip to content

7 Marina WayTuckerton, NJ 08087

Built 2001

Last Sale Price
$184,240
Last Sale Date
Oct 22, 2001

Property Information

Block285.07
Lot18
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG1717
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,717
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,200
28%
Improvement Value:$178,200
72%
Total Assessment$246,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,301+4.4%
2024$6,995+5.7%
2023$6,616+1.3%
2022$6,530+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$184,240
DeedBook 10591, Page 1950

Property Built

Built

Year Built: 2001