Skip to content

20 Nautic WayTuckerton, NJ 08087

Built 2001

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 10, 2009

Property Information

Block285.07
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG1729
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,729
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,200
35%
Improvement Value:$128,200
65%
Total Assessment$197,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,849+4.4%
2024$5,604+5.7%
2023$5,300+1.3%
2022$5,231+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$145,500
DeedBook 10413, Page 336

Property Built

Built

Year Built: 2001