Skip to content

9 Seagull DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2004

Last Sale Price
$260,262
Last Sale Date
Jun 28, 2004

Property Information

Block285.09
Lot25
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG1702
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,702
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,900
27%
Improvement Value:$175,400
73%
Total Assessment$240,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,870+4.5%
2024$6,572+6.0%
2023$6,202-2.6%
2022$6,368+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$260,262
DeedBook 12147, Page 839

Property Built

Built

Year Built: 2004