Skip to content

12 Reef LaneTuckerton, NJ 08087

Built 2003

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
May 24, 2021

Property Information

Block285.09
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG1792
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,792
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,900
31%
Improvement Value:$138,400
69%
Total Assessment$199,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,905+4.4%
2024$5,658+10.9%
2023$5,101+1.4%
2022$5,031+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000
Sq Ft1,792DeedBook 18528, Page 777Recorded6/14/2021

Property Sale

Sale
$184,450
DeedBook 11650, Page 804

Property Built

Built

Year Built: 2003