Skip to content

36 Seagull DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2003

Last Sale Date
Oct 4, 2022

Property Information

Block285.10
Lot18
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,800
32%
Improvement Value:$135,300
68%
Total Assessment$200,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2021$4,841+6.4%
2020$4,548+1.7%
2019$4,474-0.8%
2018$4,512-1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2003