Skip to content

96 Windstar DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2002

Last Sale Price
$267,700
Last Sale Date
May 27, 2022

Property Information

Block285.10
Lot34
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,551
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,500
34%
Improvement Value:$117,700
66%
Total Assessment$179,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,310+4.4%
2024$5,087+5.7%
2023$4,812+1.3%
2022$4,749+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$267,700
Sq Ft1,551DeedBook 19064, Page 1421Recorded6/13/2022

Property Sale

Sale
$265,000
Sq Ft1,551DeedBook 18761, Page 1859Recorded11/5/2021

Property Built

Built

Year Built: 2002