Skip to content

100 Windstar DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2002

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Jun 26, 2017

Property Information

Block285.10
Lot36
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG1695
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,695
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,900
30%
Improvement Value:$142,100
70%
Total Assessment$203,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,015+4.4%
2024$5,763+5.7%
2023$5,451+1.3%
2022$5,380+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$225,000

From:

To:

Sq Ft1,695DeedBook 16790, Page 438Recorded7/5/2017

Property Built

Built

Year Built: 2002