Skip to content

11 Davids LaneTuckerton, NJ 08087

Built 1988

Last Sale Price
$117,900
Last Sale Date
Apr 30, 2002

Property Information

Block285.11
Lot1.22
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1701

Building Details

Building Class27
Description2S-AL-T-1AG1672
Dwellings2
ZoningPRD
Sq Footage1,672
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,100
56%
Improvement Value:$77,500
44%
Total Assessment$175,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,203+4.4%
2024$4,985+5.7%
2023$4,715+1.3%
2022$4,653+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$117,900
DeedBook 10854, Page 189

Property Built

Built

Year Built: 1988