Skip to content

15 Pier PointTuckerton, NJ 08087

Built 2005

Last Sale Price
$248,997
Last Sale Date
Nov 24, 2004

Property Information

Block285.11
Lot8.05
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningMF
Sq Footage1,810
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,500
32%
Improvement Value:$149,700
68%
Total Assessment$220,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,525+4.4%
2024$6,251+5.7%
2023$5,912+1.3%
2022$5,835+4.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2005

Property Sale

Sale
$248,997
DeedBook 12400, Page 1000