Skip to content

5 Nautic WayTuckerton, NJ 08087

Built 2002

Last Sale Price
$346,000
Last Sale Date
Dec 12, 2022

Property Information

Block285
Lot11.06
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningMF
Sq Footage1,678
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,300
33%
Improvement Value:$134,600
67%
Total Assessment$200,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,953+4.4%
2024$5,704+5.7%
2023$5,394+1.3%
2022$5,324+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$346,000
Sq Ft1,678DeedBook 19255, Page 795Recorded12/20/2022

Property Sale

Sale
$162,250
DeedBook 10751, Page 656

Property Built

Built

Year Built: 2002