Skip to content

65 Windstar DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2002

Last Sale Price
$206,309
Last Sale Date
Apr 25, 2002

Property Information

Block285
Lot11.35
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,791
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,700
27%
Improvement Value:$170,400
73%
Total Assessment$233,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,907+4.4%
2024$6,618+5.7%
2023$6,259+1.3%
2022$6,177+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$206,309
DeedBook 10846, Page 1289

Property Built

Built

Year Built: 2002