Skip to content

85 Windstar DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2002

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
Sep 29, 2020

Property Information

Block285
Lot11.45
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG1730
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,730
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,200
26%
Improvement Value:$180,200
74%
Total Assessment$243,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,212+4.4%
2024$6,910+5.7%
2023$6,535+5.4%
2022$6,200+4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$245,000

From:

To:

Sq Ft1,730DeedBook 18087, Page 1838Recorded10/6/2020

Property Built

Built

Year Built: 2002