Skip to content

93 Windstar DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2003

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
Sep 16, 2020

Property Information

Block285
Lot11.49
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,896
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,700
30%
Improvement Value:$145,900
70%
Total Assessment$208,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,931+4.6%
2024$5,672+1.3%
2023$5,601+11.4%
2022$5,028+4.6%
Property History

Property Sale

Sale
$245,000

From:

To:

Sq Ft1,896DeedBook 18078, Page 1011Recorded9/30/2020

Property Sale

Sale
$193,900
DeedBook 11862, Page 1757

Property Built

Built

Year Built: 2003