Skip to content

45 Townhouse LaneTuckerton, NJ 08087

Built 1984

Last Sale Price
$35,000
Last Sale Date
Mar 10, 1994

Property Information

Block285
Lot19.11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2102

Building Details

Building Class33
Description2S-AL-W 1090
Dwellings1
ZoningMF
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,000
37%
Improvement Value:$46,600
63%
Total Assessment$73,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,181+4.4%
2024$2,090+5.7%
2023$1,976+1.3%
2022$1,950+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook 5149, Page 647

Property Built

Built

Year Built: 1984