Skip to content

91 Tavistock DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1985

Last Sale Price
$170,000
Last Sale Date
Mar 17, 2022

Property Information

Block285
Lot19.57
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2102

Building Details

Building Class35
Description2S-AL-W
Dwellings1
ZoningMF
Sq Footage936
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,000
23%
Improvement Value:$69,000
77%
Total Assessment$90,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,667+4.4%
2024$2,555+46.4%
2023$1,745+1.3%
2022$1,723+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$170,000
Sq Ft936DeedBook 18960, Page 890Recorded3/22/2022

Property Sale

Sale
$95,000

From:

To:

Sq Ft936DeedBook 18031, Page 253Recorded8/31/2020

Property Sale

Sale
$36,000
DeedBook 5618, Page 170

Property Built

Built

Year Built: 1985