Skip to content

25 Laurel LaneTuckerton, NJ 08087

Built 1973

Last Sale Price
$195,000
Last Sale Date
Dec 5, 2003

Property Information

Block287.08
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page4901

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R 1266
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage---
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,900
49%
Improvement Value:$81,500
51%
Total Assessment$158,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,693+4.4%
2024$4,497+5.7%
2023$4,253+1.3%
2022$4,198+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$195,000
DeedBook 11831, Page 594

Property Sale

Sale
$77,200
DeedBook 5498, Page 306

Property Built

Built

Year Built: 1973