Skip to content

28 Abbie DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1988

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Nov 20, 2023

Property Information

Block287.10
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page4901

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,876
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,400
40%
Improvement Value:$119,000
60%
Total Assessment$197,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,599+4.6%
2024$5,354+6.0%
2023$5,050+1.4%
2022$4,981+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000
Sq Ft1,876DeedBook 19548, Page 1Recorded11/28/2023

Property Built

Built

Year Built: 1988