Skip to content

17 Daffodil DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2009

Last Sale Price
$215,500
Last Sale Date
Oct 29, 2012

Property Information

Block287
Lot1.08
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1702

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG2680
Dwellings1
ZoningPRC
Sq Footage2,680
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,200
22%
Improvement Value:$202,400
78%
Total Assessment$260,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,722+4.4%
2024$7,398+5.7%
2023$6,997+1.3%
2022$6,906+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$215,500
DeedBook 15364, Page 415

Property Built

Built

Year Built: 2009