Skip to content

25 Daffodil DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2007

Last Sale Price
$296,500
Last Sale Date
Dec 27, 2007

Property Information

Block287
Lot1.12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1702

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG1606
Dwellings1
ZoningPRC
Sq Footage1,606
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,100
30%
Improvement Value:$138,300
70%
Total Assessment$196,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,819+4.4%
2024$5,576+5.7%
2023$5,273+1.3%
2022$5,205+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$296,500
DeedBook 13879, Page 1789

Property Built

Built

Year Built: 2007