Skip to content

55 Oak Leaf DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1974

Last Sale Price
$256,500
Last Sale Date
Apr 23, 2021

Property Information

Block291.01
Lot18
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-S-1AG1568
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,568
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,100
38%
Improvement Value:$94,000
62%
Total Assessment$152,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,507+4.4%
2024$4,318+5.7%
2023$4,084+1.3%
2022$4,031+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$256,500
Sq Ft1,568DeedBook 18446, Page 463Recorded4/28/2021

Property Built

Built

Year Built: 1974