Skip to content

71 Oak Leaf DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1974

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 17, 2017

Property Information

Block291.01
Lot22
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-X 2068
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage2,068
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,900
36%
Improvement Value:$110,700
64%
Total Assessment$173,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,144+4.4%
2024$4,929+5.7%
2023$4,661+1.3%
2022$4,600+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$97,000

From:

To:

DeedBook 16734, Page 1065Recorded5/11/2017

Property Built

Built

Year Built: 1974