Skip to content

79 Oak Leaf DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 5, 2002

Property Information

Block291.01
Lot24
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG1224
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,700
38%
Improvement Value:$96,100
62%
Total Assessment$153,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,557+4.4%
2024$4,366+5.7%
2023$4,130+1.3%
2022$4,076+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$74,500
DeedBook 5315, Page 627

Property Built

Built

Year Built: 1987