Skip to content

107 Oak Leaf DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1973

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
Dec 21, 2020

Property Information

Block291.01
Lot31
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-S-1AG
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,462
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,300
34%
Improvement Value:$113,900
66%
Total Assessment$173,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,132+4.4%
2024$4,917+16.1%
2023$4,237+1.3%
2022$4,182+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$260,000
Sq Ft1,462DeedBook 18240, Page 1566Recorded1/4/2021

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 13315, Page 681

Property Built

Built

Year Built: 1973