Skip to content

165 Oak Leaf DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1973

Last Sale Date
Apr 4, 2024

Property Information

Block291.02
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-1AG
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage---
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,900
35%
Improvement Value:$115,000
65%
Total Assessment$176,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,242+6.8%
2024$4,909+5.7%
2023$4,642+1.3%
2022$4,582+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1973