Skip to content

11 Spruce DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1973

Last Sale Date
Sep 5, 2024

Property Information

Block291.02
Lot16
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-2-1AG
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,700
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,100
36%
Improvement Value:$102,900
64%
Total Assessment$161,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,770+4.4%
2024$4,571+5.7%
2023$4,323+1.3%
2022$4,267+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1973