Skip to content

267 Center StreetTuckerton, NJ 08087

Built 1973

Last Sale Price
$256,000
Last Sale Date
Dec 11, 2021

Property Information

Block291.02
Lot26
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-S-1AG
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,416
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,100
41%
Improvement Value:$84,400
59%
Total Assessment$142,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,222+4.4%
2024$4,046+5.7%
2023$3,826+1.3%
2022$3,776+4.2%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$256,000
Sq Ft1,416DeedBook 18866, Page 757Recorded1/14/2022

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 14986, Page 1837

Property Sale

Sale
$91,700
DeedBook 14580, Page 1635

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 10636, Page 299

Property Built

Built

Year Built: 1973