Skip to content

273 Center StreetTuckerton, NJ 08087

Built 1972

Last Sale Date
Mar 20, 2017

Property Information

Block291.02
Lot29
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description2S-F-2-1AG 1788
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,788
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,900
36%
Improvement Value:$106,900
64%
Total Assessment$165,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,913+4.4%
2024$4,707+5.7%
2023$4,452+1.3%
2022$4,394+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1972