Skip to content

146 Oak Leaf DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 13, 2019

Property Information

Block291.04
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description2S-F-2-1AG 1588
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,588
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,700
38%
Improvement Value:$98,700
62%
Total Assessment$159,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,723+4.4%
2024$4,525+5.7%
2023$4,280+1.3%
2022$4,224+4.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$178,500
DeedBook 15230, Page 1287

Property Sale

Sale
$77,500
DeedBook 5264, Page 861

Property Built

Built

Year Built: 1976