Skip to content

118 East Holly LaneTuckerton, NJ 08087

Built 1980

Last Sale Price
$121,000
Last Sale Date
Feb 17, 2021

Property Information

Block294.02
Lot3.05
QualifierC0305
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class34
Description1S-W-W-1UG 1282
Dwellings1
ZoningMF
Sq Footage1,282
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,400
40%
Improvement Value:$64,100
60%
Total Assessment$106,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,156+4.4%
2024$3,024+5.7%
2023$2,860+1.3%
2022$2,822+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$121,000
Sq Ft1,282DeedBook 18360, Page 780Recorded3/10/2021

Property Sale

Sale
$63,000
DeedBook 5748, Page 285

Property Sale

Sale
$58,000
DeedBook 5305, Page 967

Property Built

Built

Year Built: 1980