Skip to content

177 Middle Holly LaneTuckerton, NJ 08087

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 10, 2021

Property Information

Block294.02
Lot8.04
QualifierC0804
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class34
Description1S-W-W 1282
Dwellings1
ZoningMF
Sq Footage1,282
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,400
43%
Improvement Value:$55,100
57%
Total Assessment$97,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,889+4.4%
2024$2,768+5.7%
2023$2,618+1.3%
2022$2,584+4.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$95,000

From:

To:

Sq Ft1,282DeedBook 16897, Page 1394Recorded10/10/2017

Property Sale

Sale
$68,000
DeedBook 10612, Page 1092

Property Built

Built

Year Built: 1976