Skip to content

125 West Holly LaneTuckerton, NJ 08087

Built 1994

Last Sale Price
$279,000
Last Sale Date
Aug 29, 2005

Property Information

Block294.03
Lot16
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG
Dwellings1
ZoningMF
Sq Footage1,766
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,900
45%
Improvement Value:$120,900
55%
Total Assessment$220,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,542+4.4%
2024$6,269+5.7%
2023$5,928+1.3%
2022$5,851+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$279,000
DeedBook 12796, Page 1545

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 10169, Page 267

Property Sale

Sale
$115,000
DeedBook 5205, Page 372

Property Built

Built

Year Built: 1994